Agenda ierarhilor la Sărbătoarea Sfântului Voievod Ștefan cel Mare

iulie 2/08:00 - 14:00
Încarc Evenimente
  • Acest eveniment a trecut.

Vineri, 2 iulie 2021 – Sărbătoarea Sfântului Voievod Ștefan cel Mare

La prăznuirea Binecredinciosului Voievod Ștefan cel Mare și Sfânt, Înaltpreasfințitul Părinte Calinic, Arhiepiscop al Sucevei și Rădăuților, va sluji Sfânta Liturghie la Mănăstirea Putna, împreună cu Înaltpreasfințitul Părinte Ioachim, Arhiepiscop al Romanului și Bacăului, și Preasfințitul Părinte Nichifor Botoșăneanul, Episcop-Vicar al Arhiepiscopiei Iașilor.

Preasfințitul Părinte Damaschin Dorneanul, Episcop-Vicar al Arhiepiscopiei Sucevei și Rădăuților, va sluji Sfânta Liturghie la Catedrala Mitropolitană din Iași, cu prilejul depunerii jurământului absolvenților Facultății de Teologie Ortodoxă „Dumitru Stăniloae” din Iași.

Detalii

Dată:
iulie 2
Oră:
08:00 - 14:00
Eveniment Category: