Agenda ierarhilor la Sărbătoarea Sfântului Voievod Ștefan cel Mare

2 iulie 2021/08:00 - 14:00
Încarc Evenimente
  • Acest eveniment a trecut.

Vineri, 2 iulie 2021 – Sărbătoarea Sfântului Voievod Ștefan cel Mare

La prăznuirea Binecredinciosului Voievod Ștefan cel Mare și Sfânt, Înaltpreasfințitul Părinte Calinic, Arhiepiscop al Sucevei și Rădăuților, va sluji Sfânta Liturghie la Mănăstirea Putna, împreună cu Înaltpreasfințitul Părinte Ioachim, Arhiepiscop al Romanului și Bacăului, și Preasfințitul Părinte Nichifor Botoșăneanul, Episcop-Vicar al Arhiepiscopiei Iașilor.

Preasfințitul Părinte Damaschin Dorneanul, Episcop-Vicar al Arhiepiscopiei Sucevei și Rădăuților, va sluji Sfânta Liturghie la Catedrala Mitropolitană din Iași, cu prilejul depunerii jurământului absolvenților Facultății de Teologie Ortodoxă „Dumitru Stăniloae” din Iași.

Detalii

Dată:
2 iulie 2021
Oră:
08:00 - 14:00
Eveniment Category:
Site-ul Arhiepiscopiasucevei.ro utilizează fișiere de tip cookie pentru a vă oferi o experiență cât mai plăcută și personalizată pe www.arhiepiscopiasucevei.ro. Întrucât din 25 mai 2018 a intrat în vigoare noua directivă europeană privind securitatea datelor (Regulamentul GDPR), înainte de a continua navigarea pe website-ul nostru te rugăm să citești conținutul Politicii de Cookie şi a Politicii de Confidențialitate.