Agenda ierarhilor la Sărbătoarea Sfântului Apostol Andrei, cel Întâi Chemat, Ocrotitorul României

20 mai 2022/08:00 - 17:00
Încarc Evenimente
  • Acest eveniment a trecut.

Miercuri, 30 noiembrie 2022 – Sfântul Apostol Andrei, cel Întâi Chemat, Ocrotitorul României

Înaltpreasfințitul Părinte Calinic, Arhiepiscop al Sucevei și Rădăuților, va sluji Sfânta Liturghie în Paraclisul Mănăstirii „Sfântul Ioan cel Nou”.

De la ora 16:00, Înaltpreasfinția Sa va participa la slujba Vecerniei de la Mănăstirea Catrinari, în cadrul căreia îl va hirotesi arhimandrit pe protos. Haralambie Țanef, duhovnicul așezământului monahal.

Preasfințitul Părinte Damaschin Dorneanul, Episcop-Vicar al Arhiepiscopiei Sucevei și Rădăuților, va sluji Sfânta Liturghie la Catedrala Arhiepiscopală din Galați, alături de un sobor de ierarhi, cu prilejul hramului.

Detalii

Dată:
20 mai 2022
Oră:
08:00 - 17:00
Eveniment Category: