Agenda ierarhilor la Sărbătoarea „Intrarea în biserică a Maicii Domnului”

21 noiembrie 2022/07:30 - 18:00
Încarc Evenimente
  • Acest eveniment a trecut.

Luni, 21 noiembrie 2022 – Intrarea în biserică a Maicii Domnului

Înaltpreasfințitul Părinte Calinic, Arhiepiscop al Sucevei și Rădăuților, va săvârși Sfânta și Dumnezeiasca Liturghie la Mănăstirea „Intrarea în biserică a Maicii Domnului” din Rădăuți.

Preasfințitul Părinte Damaschin Dorneanul, Episcop-Vicar al Arhiepiscopiei Sucevei și Rădăuților, va săvârși Sfânta și Dumnezeiasca Liturghie la Mănăstirea „Adormirea Maicii Domnului” Ițcani. Începând cu ora 16.00, Preasfinția Sa va oficia slujba de sfințire a locului și punerea pietrei de temelie pentru biserica Centrului „Sfinții Părinți Ioachim și Ana” al Fundației Anastasie Crimca, filiala Mănăstirea Humorului.

Detalii

Dată:
21 noiembrie 2022
Oră:
07:30 - 18:00
Eveniment Category: