Agenda ierarhilor în Duminica a XXX-a după Rusalii

27 noiembrie 2022/04:00 - 18:30
Încarc Evenimente
  • Acest eveniment a trecut.

Duminică, 27 noiembrie 2022 – Duminica a XXX-a după Rusalii (Dregătorul bogat – Păzirea poruncilor)

Înaltpreasfințitul Părinte Calinic, Arhiepiscop al Sucevei și Rădăuților, va săvârși Sfânta Liturghie în Paraclisul Mănăstirii „Sfântul Ioan cel Nou de la Suceava”.

Preasfințitul Părinte Damaschin Dorneanul, Episcop-Vicar al Arhiepiscopiei Sucevei și Rădăuților, va săvârși Sfânta Liturghie la Parohia „Sfânta Ecaterina” – Sfântul Ilie, Șcheia, Protopopiatul Suceava II.

Începând cu ora 16.00, la Mănăstirea „Sfântul Ioan cel Nou”, Catedrala Arhiepiscopală din Suceava, ierarhii eparhiei noastre vor oficia Taina Sfântului Maslu de obște. La sfârșitul slujbei, vor fi citite rugăciuni de dezlegare și pentru sănătate.

Detalii

Dată:
27 noiembrie 2022
Oră:
04:00 - 18:30