Agenda ierarhilor la Sărbătoarea „Intrarea în biserică a Maicii Domnului” și Duminica a XXVI-a după Rusalii

21 noiembrie 2021/08:00 - 13:00
Încarc Evenimente
  • Acest eveniment a trecut.

Duminică, 21 noiembrie 2021 – Intrarea în biserică a Maicii Domnului; Duminica a XXVI-a după Rusalii (Pilda bogatului căruia i-a rodit țarina)

Înaltpreasfințitul Părinte Calinic, Arhiepiscop al Sucevei și Rădăuților, va sluji Sfânta Liturghie la Catedrala Arhiepiscopală din Suceava – Mănăstirea Sfântul Ioan cel Nou. Începând cu ora 16.00, ierarhul va săvârși Taina Sfântului Maslu și va citi rugăciuni de dezlegare și pentru sănătate.

Preasfințitul Părinte Damaschin Dorneanul, Episcop-Vicar al Arhiepiscopiei Sucevei și Rădăuților, va sluji Sfânta Liturghie la Mănăstirea Intrarea Maicii Domnului în biserică, Protopopiatul Rădăuți.

Detalii

Dată:
21 noiembrie 2021
Oră:
08:00 - 13:00
Eveniment Category:
Site-ul Arhiepiscopiasucevei.ro utilizează fișiere de tip cookie pentru a vă oferi o experiență cât mai plăcută și personalizată pe www.arhiepiscopiasucevei.ro. Întrucât din 25 mai 2018 a intrat în vigoare noua directivă europeană privind securitatea datelor (Regulamentul GDPR), înainte de a continua navigarea pe website-ul nostru te rugăm să citești conținutul Politicii de Cookie şi a Politicii de Confidențialitate.