Agenda ierarhilor în Duminica a XXX-a după Rusalii

28 noiembrie 2021/05:00 - 17:00
Încarc Evenimente
  • Acest eveniment a trecut.

Duminică, 28 noiembrie 2021 – Duminica a XXX-a după Rusalii (Dregătorul bogat – păzirea poruncilor)

Înaltpreasfințitul Părinte Calinic, Arhiepiscop al Sucevei și Rădăuților, va sluji Sfânta Liturghie în Paraclisul Mănăstirii Sfântul Ioan cel Nou.

Preasfințitul Părinte Damaschin Dorneanul, Episcop-Vicar al Arhiepiscopiei Sucevei și Rădăuților, va sluji Sfânta Liturghie la Mănăstirea Sihăstria Râșcăi, Protopopiatul Fălticeni..

Dată:
28 noiembrie 2021