Agenda ierarhilor în Duminica dinaintea Botezului Domnului

ianuarie 2/05:00 - 13:00
Încarc Evenimente
  • Acest eveniment a trecut.

Duminică, 2 ianuarie 2022 – Duminica dinaintea Botezului Domnului (Predica Sfântului Ioan Botezătorul)

Înaltpreasfințitul Părinte Calinic, Arhiepiscop al Sucevei și Rădăuților, va sluji Sfânta Liturghie în Paraclisul Mănăstirii Sfântul Ioan cel Nou.

Preasfințitul Părinte Damaschin Dorneanul, Episcop-Vicar al Arhiepiscopiei Sucevei și Rădăuților, va sluji Sfânta Liturghie la Mănăstirea Sihăstria Putnei.

Dată:
ianuarie 2