![Încarc Evenimente](https://www.arhiepiscopiasucevei.ro/wp-content/plugins/the-events-calendar/src/resources/images/tribe-loading.gif)
- Acest eveniment a trecut.
Duminică, 31 iulie 2022 – Duminica a VII-a după Rusalii (Vindecarea a doi orbi și a unui mut din Capernaum)
Înaltpreasfințitul Părinte Calinic, Arhiepiscop al Sucevei și Rădăuților, va sluji Sfânta Liturghie la Mănăstirea „Sfântul Ioan cel Nou de la Suceava”.
Preasfințitul Părinte Damaschin Dorneanul, Episcop-Vicar al Arhiepiscopiei Sucevei și Rădăuților, va sluji Sfânta Liturghie la Schitul „Sfinții Apostoli Petru și Pavel” Botoș.