Agenda ierarhilor în Duminica a treia din Post (a Sfintei Cruci)

martie 26/08:00 - 17:00
Încarc Evenimente
  • Acest eveniment a trecut.

Duminică, 27 aprilie 2022 – Duminica a treia din Post (a Sfintei Cruci)

Înaltpreasfințitul Părinte Calinic, Arhiepiscop al Sucevei și Rădăuților, va sluji Sfânta Liturghie în Paraclisul Mănăstirii Sfântul Ioan cel Nou. Începând cu ora 17.00, ierarhul va săvârși Taina Sfântului Maslu la Mănăstirea Sfântul Ioan cel Nou, Catedrala Arhiepiscopală din Suceava.

Preasfințitul Părinte Damaschin Dorneanul, Episcop-Vicar al Arhiepiscopiei Sucevei și Rădăuților, va sluji Sfânta Liturghie la Parohia „Sfântul Mare Mucenic Dimitrie” Fundu Moldovei, Protopopiatul Câmpulung Moldovenesc.

Detalii

Dată:
martie 26
Oră:
08:00 - 17:00
Site-ul Arhiepiscopiasucevei.ro utilizează fișiere de tip cookie pentru a vă oferi o experiență cât mai plăcută și personalizată pe www.arhiepiscopiasucevei.ro. Întrucât din 25 mai 2018 a intrat în vigoare noua directivă europeană privind securitatea datelor (Regulamentul GDPR), înainte de a continua navigarea pe website-ul nostru te rugăm să citești conținutul Politicii de Cookie şi a Politicii de Confidențialitate.