Agenda ierarhilor în Duminica a treia din Post (a Sfintei Cruci)

martie 26/08:00 - 17:00
Încarc Evenimente
  • Acest eveniment a trecut.

Duminică, 27 aprilie 2022 – Duminica a treia din Post (a Sfintei Cruci)

Înaltpreasfințitul Părinte Calinic, Arhiepiscop al Sucevei și Rădăuților, va sluji Sfânta Liturghie în Paraclisul Mănăstirii Sfântul Ioan cel Nou. Începând cu ora 17.00, ierarhul va săvârși Taina Sfântului Maslu la Mănăstirea Sfântul Ioan cel Nou, Catedrala Arhiepiscopală din Suceava.

Preasfințitul Părinte Damaschin Dorneanul, Episcop-Vicar al Arhiepiscopiei Sucevei și Rădăuților, va sluji Sfânta Liturghie la Parohia „Sfântul Mare Mucenic Dimitrie” Fundu Moldovei, Protopopiatul Câmpulung Moldovenesc.

Dată:
martie 26