Agenda ierarhilor la Sărbătoarea Sfinților Împărați Constantin și Elena

21 mai 2021/05:00 - 13:00
Încarc Evenimente
  • Acest eveniment a trecut.

Vineri, 20 mai 2021 – Sărbătoarea Sfinților Împărați Constantin și Elena

Înaltpreasfințitul Părinte Calinic, Arhiepiscop al Sucevei și Rădăuților, va sluji Sfânta Liturghie în Paraclisul Mănăstirii Sfântul Ioan cel Nou.

Preasfințitul Părinte Damaschin Dorneanul, Episcop-Vicar al Arhiepiscopiei Sucevei și Rădăuților, va sluji Sfânta Liturghie la Parohia Slătioara, Protopopiatul Fălticeni.

Detalii

Dată:
21 mai 2021
Oră:
05:00 - 13:00
Eveniment Category:
Etichete Eveniment:
Site-ul Arhiepiscopiasucevei.ro utilizează fișiere de tip cookie pentru a vă oferi o experiență cât mai plăcută și personalizată pe www.arhiepiscopiasucevei.ro. Întrucât din 25 mai 2018 a intrat în vigoare noua directivă europeană privind securitatea datelor (Regulamentul GDPR), înainte de a continua navigarea pe website-ul nostru te rugăm să citești conținutul Politicii de Cookie şi a Politicii de Confidențialitate.