Agenda ierarhilor la Sărbătoarea Sfinților Împărați Constantin și Elena

21 mai 2021/05:00 - 13:00
Încarc Evenimente
  • Acest eveniment a trecut.

Vineri, 20 mai 2021 – Sărbătoarea Sfinților Împărați Constantin și Elena

Înaltpreasfințitul Părinte Calinic, Arhiepiscop al Sucevei și Rădăuților, va sluji Sfânta Liturghie în Paraclisul Mănăstirii Sfântul Ioan cel Nou.

Preasfințitul Părinte Damaschin Dorneanul, Episcop-Vicar al Arhiepiscopiei Sucevei și Rădăuților, va sluji Sfânta Liturghie la Parohia Slătioara, Protopopiatul Fălticeni.

Dată:
21 mai 2021