Agenda ierarhilor în Duminica a IV-a după Paști

23 mai 2021/08:00 - 13:00
Încarc Evenimente
  • Acest eveniment a trecut.

Duminică, 23 mai 2021 – Duminica a IV-a după Paști (a slăbănogului)

Înaltpreasfințitul Părinte Calinic, Arhiepiscop al Sucevei și Rădăuților, va sluji Sfânta Liturghie la Mănăstirea Sihăstria Râșcăi, în cadrul căreia îl va instala ca stareț pe Preacuviosul Arhimandrit Mihail Bălan.

Preasfințitul Părinte Damaschin Dorneanul, Episcop-Vicar al Arhiepiscopiei Sucevei și Rădăuților, va sluji Sfânta Liturghie în Parohia „Sfinții Apostoli Petru și Pavel” Rădășeni, împreună cu Preasfințitul Părinte Antonie, Episcop de Bălți, Preasfințitul Părinte Andrei, Episcopul Harghitei și Covasnei, Preasfințitul Părinte Visarion, Episcopul Tulcii, Preasfințitul Părinte Gurie,  Episcopul Devei și Hunedoarei, Preasfințitul Părinte Timotei Prahoveanul, Episcop-Vicar al Arhiepiscopiei Bucureștilor, Preasfințitul Părinte Nestor Hunedoreanul,  Arhiereu-Vicar al Episcopiei Devei și Hunedoarei, cu ocazia resfințirii bisericii.

Detalii

Dată:
23 mai 2021
Oră:
08:00 - 13:00
Eveniment Category:
Etichete Eveniment: