comunicat_de_presa

Ierom. Petru GEONEA (cunoscut sub numele Petru Ieromonahul) nu are binecuvântare să slujească în Arhiepiscopia Sucevei și Rădăuților. Intervențiile sale pe canalele de socializare conțin învățături greșite, folosind mereu limbaj denigrator în susținerea expunerii sale.

Vă rugăm să nu vă lăsați înșelați de astfel de persoane pentru a nu rămâne păgubiți financiar și sufletește.

Vă îndemnăm să intensificați rugăciunea, să participați la slujbele Bisericii și să rămâneți în comuniune cu Biserica Ortodoxă Română.

Biroul de presă al Arhiepiscopiei Sucevei și Rădăuților

Site-ul Arhiepiscopiasucevei.ro utilizează fișiere de tip cookie pentru a vă oferi o experiență cât mai plăcută și personalizată pe www.arhiepiscopiasucevei.ro. Întrucât din 25 mai 2018 a intrat în vigoare noua directivă europeană privind securitatea datelor (Regulamentul GDPR), înainte de a continua navigarea pe website-ul nostru te rugăm să citești conținutul Politicii de Cookie şi a Politicii de Confidențialitate.