START – Campionatul de fotbal pentru tinerii din Parohiile Arhiepiscopiei Sucevei și Rădăuților

S-au înscris 48 de echipe de fotbal de tineri la Campionatul de fotbal pentru tinerii din Parohiile Arhiepiscopiei Sucevei și Rădăuților (ediția I -2021). Calendarul competițional va fi stabilit Vineri, 16 Iulie 2021. În perioada 18 Iulie – 15 August 2021 se va desfășura faza zonală, adică se vor juca meciurile din cuprinsul fiecărui Protopopiat. Fiecare Protopopiat va avea o echipă câștigătoare care va participa la faza finală.

Faza finală a Campionatului va avea loc la Suceava, pe terenurile de sport ale Liceului cu Program Sportiv Suceava. Vor fi 5 echipe în faza finală, câte una pentru fiecare Protopopiat (Suceava I, Suceava II, Rădăuți, Fălticeni și Câmpulung Moldovenesc). Sistemul competițional în faza finală va fi joc direct între toate echipele și prima clasată va fi câștigătoarea Campionatului de Fotbal pentru tinerii din Parohiile Arhiepiscopiei Sucevei și Rădăuților, ediția I, 2021.
Pentru o bună informare și transaparență vă prezentăm Regulamentul Campionatului de fotbal:

Site-ul Arhiepiscopiasucevei.ro utilizează fișiere de tip cookie pentru a vă oferi o experiență cât mai plăcută și personalizată pe www.arhiepiscopiasucevei.ro. Întrucât din 25 mai 2018 a intrat în vigoare noua directivă europeană privind securitatea datelor (Regulamentul GDPR), înainte de a continua navigarea pe website-ul nostru te rugăm să citești conținutul Politicii de Cookie şi a Politicii de Confidențialitate.