Răspunsul ierarhului – 7 ianuarie 2023

raspunsul_ierarhului_cu_email_7
„Sărut mâna, Înaltpreasfinția Voastră! Am nevoie de un duhovnic din zona noastră, Vicovu de Sus, deoarece am niște probleme pe care ar trebui să le vorbesc cu un preot. Îmi puteți recomanda  dumneavoastră un duhovnic, vă rog?”
M.G.

Doamne, ajută!

În zona dumneavoastră toți preoții sunt foarte buni. Dumneavoastră nu trebuie decât să participați la slujbe în duminici și sărbători, să îi ascultați slujind și predicând și apoi să vă hotărâți asupra numelui celui cu care veți putea relaționa/comunica mai bine.

Și dacă veți simți că, totuși, niciunul nu vi se potrivește, veți putea merge la un duhovnic la mănăstirile Putna, Sihăstria Putnei…, unde veți găsi părinți cu foarte multă știință de carte și așezare duhovnicească.

An cu mult bine!

„Mă pot duce la preot să mă spovedească sau pentru dezlegări, pentru că am des necazuri în viață?”
A.M.C.

Doamne, ajută!

Da, mergeți la duhovnicul dumneavoastră și stați de vorbă cu sfinția sa ca, împreună, să luați cea mai potrivită hotărâre.

An binecuvântat și fără necazuri și încercări!