Răspunsul ierarhului – 4 martie 2022

raspunsul_ierarhului_cu_email_7

„Doamne, ajută! Cei aproximativ 300 de credincioșii care v-au cerut binecuvântarea pentru …, își exprimă astăzi o profundă durere în suflet pentru aspra decizie pe care ați luat-o în privința lui…. Sunt 10 ani în care noi toți împreună cu el ne-am străduit să construim ceea ce este acolo. 10 ani în care el s-a nevoit cu lacrimi și durere să se construiască ce este acolo… Am rămas toți profund îndurerați… Am fost cu … și a luat binecuvântare să stea la … și acum a fost anunțat că s-a dat ordin sau s-a dispus, nu știu cum să zic, să nu mai stea acolo și să meargă undeva în zona … și nu înțelegem ce l-a determinat să ia decizia asta. Iertați și ne pomeniți la rugăciune, ai dumneavoastră fii duhovnicești!!!”

P. G.

Doamne, ajută! Recomandarea noastră, după o analiză a nenumăratelor reclamații, ca … să meargă în altă zonă, de preferință într-o mănăstire, fără a expune motivele, îi este cât se poate de favorabilă. Pace și bucurie!