Răspunsul ierarhului – 29 octombrie 2022

raspunsul_ierarhului_cu_email_7

„Ce să faci când moartea celui drag te doboară?”

A.M.C.

Doamne, ajută!

În astfel de situații este bine să ne rugăm mai mult și să citim despre drumul omului dincolo de moarte, ca să ne asigurăm că îi va fi bine. În plus, vă recomand să îi faceți cele rânduite de Biserică.

Pace și liniște sufletească!

„Bună seara. Aș dori din suflet să vă întreb. Când pot să vin să mă închin la sfintele moaște, la catedrala din Suceava? Nu am fost niciodată și simt nevoia să vin. În anul acesta, mi s-a arătat Sfântul Ioan, parcă în mijlocul Catedralei și era descoperit.”

E.L.

Doamne, ajută!

Biserica „Sfântul Mare Mucenic Gheorghe” – Catedrala Arhiepiscopală este deschisă în fiecare zi, de la ora 6.00 până la ora 20.00.

Bucurii!