![raspunsul_ierarhului_cu_email_7](https://www.arhiepiscopiasucevei.ro/wp-content/uploads/2021/05/raspunsul_ierarhului_cu_email_7_2.jpg)
„Iertați și binecuvântați, Înaltpreasfințite Părinte Arhiepiscop Calinic. Sunt un credincios al eparhiei dumneavoastră și aș dori să vă adresez o întrebare. Aș dori să ne spuneți dacă după săvârșirea slujbei de înmormântare într-o biserică este păcat să se săvârșească slujba Tainei Sfintei Cununii sau a Botezului. Vă mulțumesc frumos. Iertați.”
Doamne, ajută!
În Biserică, dincolo de mulțimea superstițiilor, se pot săvârși toate slujbele, indiferent de ordinea lor, fără să se influențeze una pe alta.
Pace și bucurie!