Răspunsul ierarhului – 28 februarie 2023

raspunsul_ierarhului_cu_email_7

„Doamne, ajută, Înaltpreasfinția Voastră!

Bunica mea e tare bolnavă, a fost la spital la Târgu Mureș și a căzut de pe pat, și acasă era și rău, și nervoasă, a căzut în deznădejde, i se pare că moare, că moare, că moare, zice să mă rog pentru ea. Am citit Acatistul Maici Domnului Vindecătoarea, m-am rugat la Icoana Făcătoare de minuni de la Mănăstirea Dragomirna, ce să mai fac pentru ea?”

A.M.C.

Doamne, ajută!

Rugați-vă în continuare și să fiți cât mai mult în preajma ei, să nu se simtă singură. În plus, nu trebuie neglijat tratamentul recomandat de medic în urma investigațiilor făcute.

Dumnezeu să vă aibă în Sfânta Lui pază!

„Ce părere aveți despre părintele stareț de la Frăsinei Ioanichie Popescu?”
A.M.C.

Doamne, ajută!

Din păcate, nu-l cunosc, sfinția sa fiind din Arhiepiscopia Râmnicului.

Post binecuvântat!

„Cum poți alunga bolile, vrajba și paguba din casă?”
A.M.C.

Doamne, ajută!

Bolile trupești le puteți alunga respectând prescripțiile medicale, în timp ce bolile spirituale se pot îndepărta respectând prescripțiile spirituale ale duhovnicului. Vrajba o puteți alunga prin rugăciune și iertare, iar paguba, prin muncă, prin sporită hărnicie.

Mult succes la dobândirea acestora!