Răspunsul ierarhului – 16 februarie 2023 II

raspunsul_ierarhului_cu_email_7

„Sărut dreapta, Înaltpreasfințite părinte.

Vă rog să mă iertați pentru deranj. Sunt un tânăr născut fără posibilitatea de a merge, bolnav de tetrapareză spastică. Vă scriu din dorința de a afla de la Înaltpreasfinția Voastră pe ce canal pot sau cum trebuie să procedez pentru a putea asculta slujbele oficiate de Înaltpreasfinția Voastră. Cu mulțumiri!”

S.V.

Doamne, ajută!

În acest moment, infrastructura permite doar transmiterea audio a slujbelor săvârșite în Catedrala Arhiepiscopală sau pe scena amenajată în curtea Mănăstirii „Sfântul Ioan cel Nou de la Suceava”; în situații deosebite, este posibilă și transmiterea video. Transmisiunile zilnice pot fi urmărite live pe canalul YouTube al Arhiepiscopiei Sucevei și Rădăuților.

An cu mult bine!

„Doamne, ajută!

Duminică, 19 februarie, va avea loc hirotonia întru arhiereu a părintelui Gherontie, ca Episcop-vicar al Episcopiei Devei și Hunedoarei. Veți participa și Înaltpreasfinția voastră sau Preasfințitul Damaschin la această deosebită slujbă? Iertați și binecuvântați!”

S.S.

Doamne, ajută!

Va participa doar Preasfințitul Damaschin, ca delegat al Arhiepiscopiei Sucevei și Rădăuților.

An binecuvântat!