Răspunsul ierarhului – 12 iunie 2022

raspunsul_ierarhului_cu_email_7

„Doamne, ajută!

Când se vor publica rapoartele de activitate ale consilierilor pentru al doilea semestru al anului trecut? Apar numai datele aferente perioadei 1 ianuarie 2021- 30 iunie 2021 (cel puțin în cazul secretarului eparhial). E ceva de ascuns?

Mulțumesc anticipat!!!”

A.D.

Doamne, ajută! Rapoartele consilierilor pentru a doua jumătate a anului trecut au fost publicate în ianuarie 2022 într-un volum care a fost prezentat Adunării Eparhiale. Tipărirea volumului fiind destul de costisitoare, a fost publicat într-un tiraj mic, însă fiecare dintre membrii Adunării Eparhiale a primit un exemplar. Întrucât din Adunarea Eparhială a făcut și poate încă face parte și reprezentantul dumneavoastră, pe care l-ați mandatat prin vot să vă reprezinte în acest for bisericesc, puteți solicita acest volum, pentru a-l răsfoi. Dacă totuși nu reușiți să consultați volumul primit de cel care vă reprezintă în Adunarea Eparhială, puteți veni oricând la Centrul Eparhial și vi-l vom pune la dispoziție. Vă veți convinge astfel că nu avem nimic de ascuns. Următoarea evaluare a consilierilor va avea loc la sfârșitul lunii iulie sau la începutul lunii august. Asigurându-vă de transparență maximă, vă doresc zile cu pace și liniște!