Răspunsul ierarhului – 10 decembrie 2022

raspunsul_ierarhului_cu_email_7

„Sărutăm dreapta, Înaltpreasfinția voastră!

Iertare!

Câți oameni bolnavi de cancer a vindecat ….. pentru a primi diploma de merit și Ordinul „Sfântului Ierarh Leontie de la Rădăuți”? (a fi vindecat nu este egal cu a supraviețui încă un an sau doi).

Mulțumesc!”

D.C.

Doamne, ajută!

Stimată doamnă, caierul vieții fiecărui om îl ține Dumnezeu. Medicii, ca instrumente ale lui Dumnezeu, nu pot face nimic altceva decât să îi ajute pe oamenii în suferință, luminați fiind de Doctorul trupurilor și al sufletelor. Or noi am evidențiat, la propunerea colaboratorilor, dragostea și preocuparea medicilor pentru slujirea omului în suferință. Nu trebuie să vă stricați sufletul și liniștea postului cu astfel de neliniști.

Pace și bucurie!