Pelerinaj inedit organizat de Egeria Travel în Israel, cu prilejul Praznicului Schimbării la Față a Mântuitorului Iisus Hristos

Agenția de Turism Egeria Travel a Arhiepiscopiei Sucevei și Rădăuților vă invită să participați la Liturghia oficiată de Patriarhul Ierusalimul pe Muntele Tabor de Praznicul Schimbării la Față a Mântuitorului Iisus Hristos și să fiți martorii minunii coborârii norului luminos peste munte.

Agenția de Pelerinaje și Turism Egeria Travel a Arhiepiscopiei Sucevei și Rădăuților, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop Calinic, vă invită să fiți martori la una dintre minunile care, de veacuri, are loc în Țara Sfântă: coborârea norului luminos pe Muntele Tabor de ziua Praznicului Schimbării la Față a Mântuitorului.

Pelerinii vor participa la Sfânta Liturghie oficiată de Patriarhul Teofil al III-lea al Ierusalimului alături de un impresionant sobor de arhierei, preoți și diaconi, la Mănăstirea Ortodoxă de pe Muntele Tabor.

Totodată, pelerinii vor avea bucuria și binecuvântarea de a vizita, timp de 9 zile, locurile pe unde a mers Mântuitorul Iisus Hristos: Ierusalim, Nazaret, Betleem, Galileea, Tiberias, Ierihon, Hozeva și se vor închina la Locurile Sfinte din această țară, printre care amintim Peștera Nașterii Mântuitorului Iisus Hristos, râul Iordan – locul original al Botezului, Drumul Crucii, Golgota, Mormântul unde a fost Îngropat Mântuitorul – Locul Învierii, Muntele Eleon, Muntele Sion, etc.

Pelerinajul va avea loc în perioada 14 – 22 august 2024.

Turiștii și pelerinii Egeria Travel sunt așeptați în agențiile noastre din Suceava:
📌Agenția Egeria Travel din centru, vis-a-vis de Casa de Cultură (Lorena Pintilie – 0770 801 685)
📌 Agenția din Iulius Mall parter (Alina Roșca, 0773 864 582)