Lista posturilor clericale vacante – actualizate la 7 Octombrie 2020

sediu-nou-arhiepiscopia-sucevei-foto-cristian-turculet_2

Sectorul administrativ-bisericesc al Arhiepiscopiei Sucevei și Rădăuților, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Calinic, a publicat listele cu posturile clericale din mediul rural și mediul urban vacante la 24 septembrie 2020. Acestea pot fi consultate atașament.

Examenul pentru ocuparea posturilor din mediul urban va avea loc în data de 2 noiembrie 2020, urmând ca detaliile despre bibliografie si organizarea concursului să fie afisate la inceputul lunii octombrie, a.c.

Site-ul Arhiepiscopiasucevei.ro utilizează fișiere de tip cookie pentru a vă oferi o experiență cât mai plăcută și personalizată pe www.arhiepiscopiasucevei.ro. Întrucât din 25 mai 2018 a intrat în vigoare noua directivă europeană privind securitatea datelor (Regulamentul GDPR), înainte de a continua navigarea pe website-ul nostru te rugăm să citești conținutul Politicii de Cookie şi a Politicii de Confidențialitate.