Itinerar pastoral – 8 mai 2022

vizite_pastorale_bun

În ziua de 8 mai 2022, Înaltpreasfinţitul Părinte Calinic, Arhiepiscop al Sucevei şi Rădăuţilor, însoțit de pr. arhim.Paraschiv Dabija, vicar administrativ, și de pr. protos. Ilie Bogatu, economul Mănăstirii „Sfântul Ioan cel Nou”, a efectuat o vizită pastorală în eparhie. Astfel, a vizitat Mănăstirea Rarău, Schitul Sunători și Schitul Ciocănești, spațiile administrative Cazinoul Vatra Dornei și Casa Vladimir Vatra Dornei, precum și cimitirele parohiale: Ortoaia, Cozănești, Dorna Arini, Vatra Dorneioraș, Sfântul Gheorghe” (Cimitirul Sfântul Ilie) Vatra Dornei, „SfântulIlie(Cimitirul Sfinții Arhangheli Mihail și Gavriil” – Chilia) Vatra Dornei, Catedrala Sfânta Treime Vatra Dornei, „SfințiiApostoli Petru și Pavel Vatra Dornei, Argestru, Iacobeni, Ciocănești, Mestecăniș, Valea Putnei, Pojorâta, Sadova.

Site-ul Arhiepiscopiasucevei.ro utilizează fișiere de tip cookie pentru a vă oferi o experiență cât mai plăcută și personalizată pe www.arhiepiscopiasucevei.ro. Întrucât din 25 mai 2018 a intrat în vigoare noua directivă europeană privind securitatea datelor (Regulamentul GDPR), înainte de a continua navigarea pe website-ul nostru te rugăm să citești conținutul Politicii de Cookie şi a Politicii de Confidențialitate.