În după amiaza zilei de 7 august 2021, Înaltpreasfinţitul Părinte Calinic, Arhiepiscop al Sucevei şi Rădăuţilor, împreună cu părintele protosinghel Ilie Bogatu, economul Mănăstirii „Sfântul Ioan cel Nou”, a vizitat următoarele cimitire și lăcașuri de cult, verificând respectarea programului liturgic: Rădăuţi I, Rădăuţi II, Marginea, Clit, Solca – biserica în construcție, Pârteștii de Sus, Cacica, Ciprian Porumbescu, Ilișești, Mănăstirea Ilișești, Mănăstirea Solca şi Schitul „Buna Vestire” Pârteștii de Sus.
![vizite_pastorale_bun](https://www.arhiepiscopiasucevei.ro/wp-content/uploads/2021/05/vizite_pastorale_bun_0.jpeg)