Itinerar pastoral – 6 mai 2021

vizite_pastorale_bun

În ziua de 6 mai 2021, Înaltpreasfinţitul Părinte Calinic, Arhiepiscop al Sucevei şi Rădăuţilor, împreună cu părintele protosinghel Ilie Bogatu, economul Mănăstirii „Sfântul Ioan cel Nou”, a vizitat cimitirele din următoarele parohii: Plopeni, Salcea, Dumbrăveni, Vereşti, Hancea, Băneşti, Fântânele, Roşcani, Stamate, Corocăieşti, Bursuceni, Siminicea I, Siminicea II, Grigoreşti, Feteşti, Adâncata I, Adâncata II, Hânţeşti I, Hânţeşti II, Bereşti, Călugăreni, Şerbăneşti, Zvoriştea, Poiana, Stâncuţa, Stânca, Dealu, Zamostea, Ciomârtan şi Burdujeni Sat.