Itinerar pastoral – 26 decembrie 2022

vizite_pastorale_bun

După săvârșirea Sfintei Liturghii la Paraclisul Mănăstirii „Sfântul Ioan cel Nou de la Suceava”, Înaltpreasfinţitul Părinte Calinic, Arhiepiscop al Sucevei şi Rădăuţilor, însoțit de părintele arhimandrit Paraschiv Dabija, vicar administrativ, părintele consilier Eftimie Mutescu (Sectorul Proiecte și Construcții bisericești) și părintele Ilie Bogatu, economul Mănăstirii „Sfântul Ioan cel Nou de la Suceava”, a efectuat o vizită pastorală în eparhie în cursul zilei de 26 decembrie 2022. Astfel, a vizitat: Protopopiatul Câmpulung – lucrările de edificare a acoperișului noului corp de birouri și cantină socială, Schitul „Sfântul Ilie” Dorna Candreni, Mănăstirea „Sfântul Ioan Iacob” Mestecăniș, Parohia Fundu Moldovei, Parohia Colacu, Parohia Botuș, Parohia Breaza, Parohia Pârâul Negrei, Mănăstirea Moldova Sulița, Parohia Moldova Sulița, Mănăstirea Voroneț.