Itinerar pastoral – 25 septembrie 2022

vizite_pastorale_bun

În după amiaza zilei de 25 septembrie 2022, Înaltpreasfinţitul Părinte Calinic, Arhiepiscop al Sucevei şi Rădăuţilor, însoțit de părintele arhimandrit Paraschiv Dabija, vicar administrativ, și părintele Ilie Bogatu, economul Mănăstirii „Sfântul Ioan cel Nou de la Suceava”, a efectuat o vizită pastorală în eparhie. Astfel, a vizitat: Mănăstirea Plutonița – Doroteia, Mănăstirea Pojorâta, Parohia Pojorâta 1, Parohia Pojorâta 2, Parohia Valea Putnei, Mănăstirea „Sfântul Pantelimon” Mestecăniș, Mănăstirea „Înălțarea Domnului” Mestecăniș, Parohia Mestecăniș, Mănăstirea „Sfânta Cruce” Ciocănești, Mănăstirea „Sfântul Ștefan” Ciocănești, Schitul „Sfânta Irina” Ciocănești, Parohia Sadova, Parohia Paltin, Mănăstirea Moldovița, Parohia Ciumârna, Mănăstirea Sucevița, Parohia Sucevița și cimitir, Mănăstirea Marginea, Parohia Marginea Centru.