Itinerar pastoral – 25 noiembrie 2022

vizite_pastorale_bun

În după amiaza zilei de 25 noiembrie 2022, după finalizarea programului de birou, Înaltpreasfinţitul Părinte Calinic, Arhiepiscop al Sucevei şi Rădăuţilor, însoțit de părintele arhimandrit Paraschiv Dabija, vicar administrativ, și părintele Ilie Bogatu, economul Mănăstirii „Sfântul Ioan cel Nou de la Suceava”, a efectuat o vizită pastorală în eparhie. Astfel, a vizitat: Seminarul Teologic Liceal Ortodox „Mitropolitul Dosoftei” Suceava – lucrările de finisaje și montaj cerdac cantină; Protopopiatul Fălticeni – vizitarea locației pentru viitoarea filială a Grădiniței „Sf. Ioan cel Nou de la Suceava”; Parohia „Sfântul Ilie” Fălticeni – lucrările de modificare și schimbare acoperiș; Parohia „Sfântul Dimitrie” Gară – vizitarea locului și propunerea soluției pentru viitoarea biserică de zid; Protopopiatul Câmpulung – lucrările de extindere ale clădirii protopopiatului și cantina socială.