Itinerar pastoral – 24 ianuarie 2021

vizite_pastorale_bun

În ziua de 24 ianuarie 2021, Înaltpreasfinţitul Părinte Calinic, Arhiepiscop al Sucevei şi Rădăuţilor, însoţit de părintele protopop Minu Mititelu, au vizitat următoarele parohii din Protopopiatul Suceava II: Bosanci I, Bosanci II, Luncuşoara, Securiceni, Ruşii Mănăstioara, Reuseni, Plăvălari, Udeşti I, Udeşti II, Poieni, Racova, Chilişeni, Ştirbăţ, Cumpărătura, Moara Carp, Moara Bulai, Sfânta Ecaterina, Frumoasa, Liteni – biserica veche şi biserica nouă, Zahareşti, Stroieşti I, Stroieşti II, Florinta, Vâlcele, Trei Movile, Şcheia I, Şcheia II, Parohia „Buna Vestire” – loc. Sfântul Ilie, Parohia „Sfânta Cruce” – cartier Obcini (Suceava), Parohia „Sfântul Ilie” I şi Parohia „Sfântul Ilie” II.

Site-ul Arhiepiscopiasucevei.ro utilizează fișiere de tip cookie pentru a vă oferi o experiență cât mai plăcută și personalizată pe www.arhiepiscopiasucevei.ro. Întrucât din 25 mai 2018 a intrat în vigoare noua directivă europeană privind securitatea datelor (Regulamentul GDPR), înainte de a continua navigarea pe website-ul nostru te rugăm să citești conținutul Politicii de Cookie şi a Politicii de Confidențialitate.