Itinerar pastoral – 2 octombrie 2022

vizite_pastorale_bun

În după amiaza zilei de 2 octombrie 2022, Înaltpreasfinţitul Părinte Calinic, Arhiepiscop al Sucevei şi Rădăuţilor, însoțit de părintele arhimandrit Paraschiv Dabija, vicar administrativ, și părintele consilier Eftimie Mutescu, a efectuat o vizită pastorală în eparhie. Astfel, a vizitat: Parohia Țibeni, Parohia Satu Mare, Mănăstirea Sihăstria Putnei – Șantierul Căminului de bătrâni și Centrul de Recuperare Sfântul Nectarie, Parohia Gălănești, Parohia Hurjuieni, Parohia „Sfântul Nicolae” Frătăuții Vechi, Parohia „Sfinții Arhangheli” Frătăuții Vechi, Parohia Frătăuții Noi, Parohia Costișa, Parohia Climăuți, Parohia Baineț, Parohia Mușenița, Parohia Văscăuți, Schitul „Sfântul Onufrie” Mănăstioara Siret și șantierul Casei Monahale Siret, Parohia Negostina, Parohia Botoșănița Mare, Parohia Calafindești, Parohia Șerbăuți, Parohia Călinești Enache, Parohia Măriței.