Itinerar pastoral – 18 iunie 2022

vizite_pastorale_bun

În după-amiaza zilei de 18 iunie 2022, Înaltpreasfinţitul Părinte Calinic, Arhiepiscop al Sucevei şi Rădăuţilor, însoțit de părintele arhimandrit Paraschiv Dabija, vicar administrativ,și părintele protosinghel Ilie Bogatu, economul Mănăstirii „Sfântul Ioan cel Nou”, a efectuat o vizită pastorală în eparhie. Astfel, a vizitat Mănăstirea Tuturor Sfinților Părhăuți, Schitul Sfinții Ciprian și Iustina Todirești și Mănăstirea Adormirea Maicii Domnului” Ilișești.