Itinerar pastoral – 18 iulie 2021

vizite_pastorale_bun

În ziua de 18 iulie 2021, Înaltpreasfinţitul Părinte Calinic, Arhiepiscop al Sucevei şi Rădăuţilor, însoțit de părintele arhimandrit Gherasim Curaciuc, inspector al Departamentului de Colportaj, şi de părintele protopop Ionel Doru Budeanu, după săvârșirea Sfintei Liturghii în paraclisul Mănăstirii „Sfântul Ioan cel Nou” – Suceava, au vizitat următoarele cimitire din Protopopiatul Suceava I: Burdujeni, Adâncata, Călugăreni, Poiana, Stâncuța, Zvoriştea, Dealu, Șerbănești, Slobozia, Berești, Hănțești, Grigorești, Fetești, Siminicea, Sălăgeni, Dumbrăveni, Bursuceni, Corocăiești, Hancea, Verești, Bănești, Fântânele, Cotu Dobei, Văratec, Salcea, Prelipca, Plopeni, Costâna, Părhăuți, Todirești, Soloneț, Lisaura, Tisăuţi şi Ipoteşti.

Site-ul Arhiepiscopiasucevei.ro utilizează fișiere de tip cookie pentru a vă oferi o experiență cât mai plăcută și personalizată pe www.arhiepiscopiasucevei.ro. Întrucât din 25 mai 2018 a intrat în vigoare noua directivă europeană privind securitatea datelor (Regulamentul GDPR), înainte de a continua navigarea pe website-ul nostru te rugăm să citești conținutul Politicii de Cookie şi a Politicii de Confidențialitate.