Itinerar pastoral – 15 iunie 2022

vizite_pastorale_bun

În după-amiaza zilei de 15 iunie 2022, după ședința Permanenței Consiliului Eparhial, Înaltpreasfinţitul Părinte Calinic, Arhiepiscop al Sucevei şi Rădăuţilor, însoțit de părintele arhimandrit Paraschiv Dabija, vicar administrativ, părintele Aurel Goraș, protopop al Protopopiatului Câmpulung Moldovenesc, părintele protosinghel Ilie Bogatu, economul Mănăstirii „Sfântul Ioan cel Nou”, și dl consilier Ciprian Muscă, a efectuat o vizită pastorală în eparhie. Astfel, a vizitat Parohia Frumosu, Mănăstirea Sfinții Apostoli Petru și PavelBotoș, Parohia Botoș, Parohia Ciocănești, Schitul SfântaIrina Ciocănești, Mănăstirea Sfântul Ioan IacobMestecăniș, Parohia Doroteia, Mănăstirea Ilișești și Parohia Ilișești.

Site-ul Arhiepiscopiasucevei.ro utilizează fișiere de tip cookie pentru a vă oferi o experiență cât mai plăcută și personalizată pe www.arhiepiscopiasucevei.ro. Întrucât din 25 mai 2018 a intrat în vigoare noua directivă europeană privind securitatea datelor (Regulamentul GDPR), înainte de a continua navigarea pe website-ul nostru te rugăm să citești conținutul Politicii de Cookie şi a Politicii de Confidențialitate.