Itinerar pastoral – 10 iulie 2022

vizite_pastorale_bun

În după-amiaza zilei de 10 iulie 2022, după săvârșirea Sfintei Liturghii în Paraclisul Mănăstirii Sfântul Ioan cel Nou, Înaltpreasfinţitul Părinte Calinic, Arhiepiscop al Sucevei şi Rădăuţilor, însoțit de părintele protosinghel Ilie Bogatu, economul mănăstirii, a efectuat o vizită pastorală în eparhie. Astfel, a vizitat: Lisaura – biserica și cimitirul; Bosanci – biserica și cimitirul; Luncușoara – biserica și cimitirul; Ipotești – biserica și cimitirul; Ipotești II – capela; Udești Ruși – biserica și cimitirul; Reuseni – biserica, casa parohială și cimitirul; Udesti – biserica și cimitirul; Liteni – biserica și cimitirul; Poieni – biserica și cimitirul; Chilișeni – biserica și cimitirul; Știrbăț – biserica și cimitirul; Roșcani – biserica și cimitirul; „Sfântul Nicolae” Liteni – biserica și cimitirul; Liteni – biserica și cimitirul; Rotunda – biserica și cimitirul; Corni – biserica și cimitirul; Poieni – biserica și cimitirul; Dolhasca – biserica și cimitirul; Gulia – biserica și cimitirul; Probota – biserica și cimitirul; Mănăstirea Probota; Poienari – biserica; Valea Poienii – biserica și cimitirul; Dolheștii Mici – biserica și cimitirul; Dolheștii Mari – biserica și cimitirul;  Arghira – biserica și cimitirul; Basarabi – biserica și cimitirul; Preutești – biserica și cimitirul; Huși – biserica și cimitirul; Leucușești – biserica și cimitirul.