Itinerar pastoral – 1 noiembrie 2022

vizite_pastorale_bun

În după amiaza zilei de 1 noiembrie 2022, după Conferința preoțească din Protopopiatul Fălticeni și încheierea programului de birou, Înaltpreasfinţitul Părinte Calinic, Arhiepiscop al Sucevei şi Rădăuţilor, însoțit de părintele arhimandrit Paraschiv Dabija, vicar administrativ, și părintele Ilie Bogatu, economul Mănăstirii „Sfântul Ioan cel Nou de la Suceava”, a efectuat o vizită pastorală în eparhie. Astfel, a vizitat: Șantierul noii cantine de la Seminarul Teologic Liceal Ortodox „Mitropolitul  Dosoftei”; Parohia Mihoveni; biserica și cimitirul Parohiei Costâna; Mănăstirea Părhăuți; șantierul noii biserici de zid a Parohiei Părhăuți; biserica și cimitirul Parohiei Todirești; biserica și cimitirul Parohiei Soloneț; Parohia Cajvana 1; Parohia Cajvana 2; Parohia „Sfânta Treime” Arbore; Parohia „Ștefan cel Mare și Sfânt” Arbore; Mănăstirea Arbore; Parohia Burla.