Itinerar pastoral – 1 august 2022

vizite_pastorale_bun

În după-amiaza zilei de 1 august 2022, Înaltpreasfinţitul Părinte Calinic, Arhiepiscop al Sucevei şi Rădăuţilor, însoțit de părintele arhimandrit Paraschiv Dabija, vicar administrativ, și părintele arhimandrit Gherasim Curaciuc, inspector al Sectorului Economic, a efectuat o vizită pastorală în eparhie. Astfel, a vizitat Parohia Frumoasa – Moara, Parohia Liteni – Moara, Parohia Vornicenii Mici, Parohia Vornicenii Mari, Parohia Drăgoiești – biserica și cimitirul, Parohia Ciprian Porumbescu, Parohia Ilișești, Mănăstirea Ilișești, Parohia Păltinoasa, Parohia Vârfu Dealului, Parohia Cacica, Parohia Pârteștii de Sus – biserica și cimitirul, Schitul Buna Vestire – Pârteștii de Sus, Parohia Runcu, Parohia Poieni Solca – biserica și cimitirul, Parohia Solca – biserica și cimitirul, Mănăstirea Solca, Parohia Arbore, Mănăstirea Arbore, Parohia Iaslovăț – biserica și cimitirul, Parohia Burla – biserica și cimitirul, Parohia Volovăț – biserica și cimitirul, Parohia Bădeuți, Parohia Milișăuți.