Itinerar pastoral – 1 august 2021

vizite_pastorale_bun

În după amiaza zilei de 1 august 2021, Înaltpreasfinţitul Părinte Calinic, Arhiepiscop al Sucevei şi Rădăuţilor, însoţit de părintele protopop Adrian Dulgheriu şi de părintele protosinghel Ilie Bogatu, economul Mănăstirii „Sfântul Ioan cel Nou”, a vizitat următoarele parohii din Protopopiatul Fălticeni, verificând respectarea programului special de slujbe din perioada Postului Adormirii Maicii Domnului: Pocoleni, Mihăieşti, Rotopăneşti, Horodniceni, Boteşti, Dumbrava, Cornu Luncii, Băişeşti, Buneşti şi Cumpărătura.

Aceste vizite vor continua şi în zilele care urmează.

Site-ul Arhiepiscopiasucevei.ro utilizează fișiere de tip cookie pentru a vă oferi o experiență cât mai plăcută și personalizată pe www.arhiepiscopiasucevei.ro. Întrucât din 25 mai 2018 a intrat în vigoare noua directivă europeană privind securitatea datelor (Regulamentul GDPR), înainte de a continua navigarea pe website-ul nostru te rugăm să citești conținutul Politicii de Cookie şi a Politicii de Confidențialitate.