Agenda ierarhilor la Praznicul „Tăierea-împrejur cea după trup a Domnului” și la Sărbătoarea Sf. Ier. Vasile cel Mare, 2024

ianuarie 1/00:00 - 12:30
Încarc Evenimente
  • Acest eveniment a trecut.

Luni, 1 ianuarie 2024 – Tăierea-împrejur cea după trup a Domnului; Sfântul Ierarh Vasile cel Mare, arhiepiscopul Cezareei Capadociei (Anul Nou)

Înaltpreasfințitul Părinte Calinic, Arhiepiscop al Sucevei și Rădăuților, va săvârși Sfânta și Dumnezeiasca Liturghie la Paraclisul Mănăstirii „Sfântul Ioan cel Nou de la Suceava”, începând cu ora 00.00.

Preasfințitul Părinte Damaschin Dorneanul, Episcop-Vicar al Arhiepiscopiei Sucevei și Rădăuților, va săvârși Sfânta și Dumnezeiasca Liturghie la Mănăstirea „Sfântul Ioan cel Nou de la Suceava”, pe un podium special amenajat în curtea așezământului monahal, începând cu ora 08.30.

Detalii

Dată:
ianuarie 1
Oră:
00:00 - 12:30
Eveniment Category: