Agenda ierarhilor în Duminica a XXXI-a după Rusalii

ianuarie 23/05:00 - 12:00
Încarc Evenimente
  • Acest eveniment a trecut.

Duminică, 23 ianuarie 2022 – Duminica a XXXI-a după Rusalii (vindecarea orbului din Ierihon)

Înaltpreasfințitul Părinte Calinic, Arhiepiscop al Sucevei și Rădăuților, va sluji Sfânta Liturghie în Paraclisul Mănăstirii Sfântul Ioan cel Nou.

Preasfințitul Părinte Damaschin Dorneanul, Episcop-Vicar al Arhiepiscopiei Sucevei și Rădăuților, va sluji Sfânta Liturghie în Paraclisul Mănăstirii Sihăstria Putnei.

Detalii

Dată:
ianuarie 23
Oră:
05:00 - 12:00
Eveniment Category:
Site-ul Arhiepiscopiasucevei.ro utilizează fișiere de tip cookie pentru a vă oferi o experiență cât mai plăcută și personalizată pe www.arhiepiscopiasucevei.ro. Întrucât din 25 mai 2018 a intrat în vigoare noua directivă europeană privind securitatea datelor (Regulamentul GDPR), înainte de a continua navigarea pe website-ul nostru te rugăm să citești conținutul Politicii de Cookie şi a Politicii de Confidențialitate.