Agenda ierarhilor în Duminica a XXXI-a după Rusalii

ianuarie 23/05:00 - 12:00
Încarc Evenimente
  • Acest eveniment a trecut.

Duminică, 23 ianuarie 2022 – Duminica a XXXI-a după Rusalii (vindecarea orbului din Ierihon)

Înaltpreasfințitul Părinte Calinic, Arhiepiscop al Sucevei și Rădăuților, va sluji Sfânta Liturghie în Paraclisul Mănăstirii Sfântul Ioan cel Nou.

Preasfințitul Părinte Damaschin Dorneanul, Episcop-Vicar al Arhiepiscopiei Sucevei și Rădăuților, va sluji Sfânta Liturghie în Paraclisul Mănăstirii Sihăstria Putnei.

Dată:
ianuarie 23