Agenda ierarhilor în Duminica a XXII-a după Rusalii – 2023

5 noiembrie 2023/04:00 - 13:00
Încarc Evenimente
  • Acest eveniment a trecut.

Duminică, 5 noiembrie 2023 – Duminica a XXII-a după Rusalii (Bogatul nemilostiv și săracul Lazăr)

Înaltpreasfințitul Părinte Calinic, Arhiepiscop al Sucevei și Rădăuților, va săvârși Sfânta și Dumnezeiasca Liturghie la Paraclisul Mănăstirii „Sfântul Ioan cel Nou de la Suceava”.

Preasfințitul Părinte Damaschin Dorneanul, Episcop-Vicar al Arhiepiscopiei Sucevei și Rădăuților, va săvârși slujba de resfințire a bisericii cu hramul „Sf. Apostoli Petru și Pavel” a Parohiei Moara-Bulai, urmată de Sfânta și Dumnezeiasca Liturghie, împreună cu Înaltpreasfințitul Părinte Teodosie, Arhiepiscop al Tomisului, și cu Preasfințitul Părinte Antonie, Episcop de Bălți.

Detalii

Dată:
5 noiembrie 2023
Oră:
04:00 - 13:00
Eveniment Category: