Agenda ierarhilor în Duminica a XX-a după Rusalii

9 octombrie 2022/05:30 - 13:00
Încarc Evenimente
  • Acest eveniment a trecut.

Duminică, 9 octombrie 2022 – Duminica a XX-a după Rusalii (Învierea fiului văduvei din Nain)

Înaltpreasfințitul Părinte Calinic, Arhiepiscop al Sucevei și Rădăuților, va săvârși Sfânta Liturghie la Mănăstirea „Sfântul Ioan cel Nou de la Suceava”.

Preasfințitul Părinte Damaschin Dorneanul, Episcop-Vicar al Arhiepiscopiei Sucevei și Rădăuților, va săvârși Sfânta Liturghie alături de un sobor de ierarhi, sub protia Înaltpreasfințitului Părinte Teofan, Arhiepiscop al Iașilor și Mitropolit al Moldovei și Bucovinei, la Mănăstirea Văratec, cu prilejul resfințirii Bisericii „Adormirea Maicii Domnului”.

Detalii

Dată:
9 octombrie 2022
Oră:
05:30 - 13:00
Eveniment Category: