Agenda ierarhilor în Duminica a XI-a după Rusalii

20 august 2023/07:00 - 14:30
Încarc Evenimente
  • Acest eveniment a trecut.

Duminică, 20 august 2023 – Duminica a XI-a după Rusalii (Pilda datornicului nemilostiv)

Înaltpreasfințitul Părinte Calinic, Arhiepiscop al Sucevei și Rădăuților, va sluji Sfânta Liturghie la Mănăstirea „Sfântul Ioan cel Nou de la Suceava”.

Preasfințitul Părinte Damaschin Dorneanul, Episcop-Vicar al Arhiepiscopiei Sucevei și Rădăuților, va sluji Sfânta Liturghie la Parohia „Sfinții Arhangheli Mihail și Gavriil” Marginea I, Protopopiatul Rădăuți, alături de Înaltpreasfințitul Părinte Teodosie, Arhiepiscop al Tomisului, Preasfințitul Părinte Lucian, Episcop al Caransebeșului, Preasfințitul Părinte Nicodim, Episcop al Severinului și Strehaiei, Preasfințitul Părinte Veniamin, Episcop al Basarabiei de Sud, Preasfințitul Părinte Benedict Bistrițeanul, Episcop-Vicar al Arhiepiscopiei Vadului, Feleacului și Clujului, și Preasfințitul  Părinte Atanasie de Bogdania, Episcop-Vicar al Episcopiei Ortodoxe Române a Italiei., cu prilejul resfințirii locașului de cult.

Detalii

Dată:
20 august 2023
Oră:
07:00 - 14:30
Eveniment Category: