Agenda ierarhilor în Duminica a VII-a după Paști (a Sfinților Părinți de la Sinodul I Ecumenic)

iunie 5/08:00 - 12:30
Încarc Evenimente
  • Acest eveniment a trecut.

Duminică, 5 iunie 2022 – Duminica a VII-a după Paști (a Sfinților Părinți de la Sinodul I Ecumenic)

Înaltpreasfințitul Părinte Calinic, Arhiepiscop al Sucevei și Rădăuților, va sluji Sfânta Liturghie la Mănăstirea „Sfântul Ioan cel Nou”, Catedrala Arhiepiscopală din Suceava.

Preasfințitul Părinte Damaschin Dorneanul, Episcop-Vicar al Arhiepiscopiei Sucevei și Rădăuților, va sluji Sfânta Liturghie în Parohia „Sfânta Cuvioasă Parascheva” Marginea II, Protopopiatul Rădăuți.

Dată:
iunie 5