Agenda ierarhilor în Duminica a treia după Paști

mai 16/05:00 - 13:00
Încarc Evenimente
  • Acest eveniment a trecut.

Duminică, 16 mai 2021 – Duminica a III-a după Paști (a Mironosițelor)

Înaltpreasfințitul Părinte Calinic, Arhiepiscop al Sucevei și Rădăuților, va sluji Sfânta Liturghie în Paraclisul Mănăstirii „Sfântul Ioan cel Nou”. După încheierea acesteia, va merge în localitatea Brodina pentru a sfinți locul noii biserici.

Preasfințitul Părinte Damaschin Dorneanul, Episcop-Vicar al Arhiepiscopiei Sucevei și Rădăuților, va sluji Sfânta Liturghie la Mănăstirea Sihăstria Putnei, împreună cu Preasfințitul Nichifor Botoșăneanul, Episcop-Vicar al Arhiepiscopiei Iașilor, la praznicul Sfinților Cuvioși Sila, Paisie și Natan, ocrotitorii așezământului monahal.

Detalii

Dată:
mai 16
Oră:
05:00 - 13:00
Eveniment Category:
Etichete Eveniment:

Loc de desfășurare

Suceava + Hartă Google