Agenda ierarhilor în Duminica a IV-a după Rusalii (Vindecarea slugii sutașului)

10 iulie 2022/05:00 - 17:00
Încarc Evenimente
  • Acest eveniment a trecut.

Duminică, 10 iulie 2022 – Duminica a IV-a după Rusalii (Vindecarea slugii sutașului)

Înaltpreasfințitul Părinte Calinic, Arhiepiscop al Sucevei și Rădăuților, va sluji Sfânta Liturghie în Paraclisul Mănăstirii „Sfântul Ioan cel Nou de la Suceava”.

Preasfințitul Părinte Damaschin Dorneanul, Episcop-Vicar al Arhiepiscopiei Sucevei și Rădăuților, va sluji Sfânta Liturghie la Parohia „Sfântul Mare Mucenic Dimitrie – Izvorâtorul de Mir” Ciprian Porumbescu, cu prilejul manifestărilor cultural-misionare „Armonie pastorală și unire în simțire”, la împlinirea a 135 de ani de la punerea pietrei de temelie a bisericii.

Detalii

Dată:
10 iulie 2022
Oră:
05:00 - 17:00
Eveniment Category: