Eliberarea Certificatelor de absolvire a Examenului de Capacitate Preoțească, sesiunile 2010-2021

Din încredințarea Înaltpreasfințitului Părinte Calinic, Arhiepiscop al Sucevei și Rădăuților, Sectorul Educațional–Teologic (Învățământ), împreună cu Sectorul Administrativ–Bisericesc al Centrului Eparhial Suceava, anunță eliberarea Certificatelor de absolvire a Examenului de Capacitate Preoțească, sesiunile:

  • Iunie 2010;
  • Septembrie 2011;
  • Martie 2014;
  • Iunie 2017;
  • Septembrie 2018;
  • Septembrie 2020;
  • Martie 2021;
  • Aprilie 2021 (sesiune specială, de asimilare).

În acest sens, rugăm pe toți absolvenții sesiunilor menționate anterior să se prezinte la Biroul Sectorului Educațional–Teologic (sediul Centrului Eparhial Suceava: etaj 1, cam. 26) în vederea eliberării Certificatelor de absolvire. Pentru informații suplimentare, vă punem la dispoziție următoarele date de contact: adresa de email [email protected] și numărul de telefon 0755 306 939 (Arhid. Ionuț Isopescu, Sectorul Educațional-Teologic).

Eliberarea certificatelor se va efectua prin prezentarea cărții de identitate a absolventului și prin semnarea unei condici de primire a documentului.

Arhid. Ionuț Isopescu

Director Învățământ Preuniversitar
Sectorul Educațional – Teologic