Conferința „Iată roaba Domnului” (Luca 1, 38) – Misiunea femeii creștine

Arhiepiscopia Sucevei și Rădăuților, prin Sectorul Media și Comunicare, în parteneriat cu Asociația Preoteselor Sucevene „Sfânta Elisabeta”, organizează în cadrul Lunii pentru viață – martie Conferința „Iată roaba Domnului” (Luca 1, 38) – Misiunea femeii creștine, avându-l ca invitat pe Preacucernicul Părinte Prof. Univ. Dr. Vasile Mihoc, profesor la Facultatea de Teologie Ortodoxă „Andrei Șaguna” din Sibiu.

Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Calinic, Arhiepiscop al Sucevei și Rădăuților, conferința va avea loc joi, 23 martie 2023, de la ora 17:00, în Sala „Pimen Arhiepiscopul” a Centrului Eparhial Suceava.

Întrucât locurile în sală sunt limitate, cei care doresc să se împărtășească, pentru aproximativ două ore, din semnificațiile profunde ale Sfintei Scripturi referitoare la misiunea și identitatea femeii creștine în Biserică și în societate, sunt invitați să completeze formularul de înscriere anexat.

https://forms.gle/qP9LpuzCa2q64CoSA

Cu aleasă prețuire,

Comitetul de organizare