Conferința „Ce este scris în Lege? Cum Citești? Cum să recitim Scriptura?”

Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Calinic, Sectorul Cultural în colaborare cu Departamentul Media din cadrul Centrului Eparhial al Arhiepiscopiei Sucevei și Rădăuților a organizat joi, 17 noiembrie 2021, conferința intitulată „Ce este scris în Lege? Cum Citești? Cum să recitim Scriptura?”. Cel care a răspuns acestor întrebări a fost invitatul special al acestui eveniment, preacuviosul părinte protosinghel Hristostom Ciuciu, de la Mănăstirea Putna, dar care actualmente se află în New York – Statele Unite ale Americii, la studii aprofundate la „Saint Vladimir’s Orthodox Theological Seminary”.

S-au alăturat întâlnirii online toți cei care au dorit să afle din tainele descoperirii celei mai importante cărți pentru credința ortodoxă.

Evenimentul a fost transmis live de către Departamentul Media din cadrul Centrului Eparhial Suceava pe canalul de YouTube și pe pagina oficială de Facebook a Arhiepiscopiei Sucevei și Rădăuților.

Cei care nu au reușit să participe la conferință, pot urmări înregistrarea acesteia accesând următorul clip.

Site-ul Arhiepiscopiasucevei.ro utilizează fișiere de tip cookie pentru a vă oferi o experiență cât mai plăcută și personalizată pe www.arhiepiscopiasucevei.ro. Întrucât din 25 mai 2018 a intrat în vigoare noua directivă europeană privind securitatea datelor (Regulamentul GDPR), înainte de a continua navigarea pe website-ul nostru te rugăm să citești conținutul Politicii de Cookie şi a Politicii de Confidențialitate.