Concurs de angajare pentru ocuparea unui post de cântăreț bisericesc

anunt_concurs

Mănăstirea Sfântul Ioan cel Nou de la Suceava, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Calinic, Arhiepiscopul Sucevei și Rădăuților, organizează pe data de 10 iunie 2022, ora 9:00, în sala Gherasim Putneanul a Centrului Eparhial Suceava, un concurs de angajare pentru ocuparea unui post de cântăreț bisericesc cu normă întreagă, la strana Catedralei Arhiepiscopale.

Candidații trebuie să aibă cunoștințe temeinice de liturgică, tipic bisericesc, să cunoască teoria și practica glasurilor la nivel de Idiomelar. Orice studiu sau practică în domeniul muzicii bizantine poate constitui un avantaj pentru angajare.

Cei interesați pentru angajarea pe postul de cântăreț bisericesc, trebuie să depună până la data de 09 iunie 2022 un CV care să ateste înscrierea sau absolvirea de studii teologice după caz: Seminar sau Facultate de Teologie, pe adresa de e-mail: mihaela.cega@arhiepiscopiasucevei.ro

Pentru detalii: Arhid. Ilie Leonte – 0742615976

Site-ul Arhiepiscopiasucevei.ro utilizează fișiere de tip cookie pentru a vă oferi o experiență cât mai plăcută și personalizată pe www.arhiepiscopiasucevei.ro. Întrucât din 25 mai 2018 a intrat în vigoare noua directivă europeană privind securitatea datelor (Regulamentul GDPR), înainte de a continua navigarea pe website-ul nostru te rugăm să citești conținutul Politicii de Cookie şi a Politicii de Confidențialitate.